Anka Enerji - Ana Sayfa
Get the Flash Player to see this product viewer.

SVTS Nedir?

Akıllı Araç Takip Sistemi


Teknobil, kendi markası olan Akıllı Araç Takip Sistemi (SVTS) için, bütün donanım ve yazılım teknolojilerini geliştirmiştir. SVTS ile, organi-zasyonlar araç filolarının takibi ve kontrolü için etkin bir araca sahip olacaklardır. SVTS ciddi zaman ve maliyet tasarrufu getirecektir. Bu sistem organi-zasyonlara aynı zamanda çalışanların adil yönetimini, çalışan güvenliğini ve kötü kullanımın önüne geçilmesini sağlayacaktır. SVTS araçlar ve filo yöneticileri arasında iki yönlü iletişimi destek-lemektedir. Bu iletişim GPRS üzerinden, data hattı, SMS veya sesli iletişim şeklinde olabilir.

İleri teknoloji çözümleri konusunda uzman Teknobil; araç içi dinleme, araç parametrelerine uzaktan erişim, otomatik kaza ve arıza raporlama; cihazın açılıp kapanması gibi bir çok ek özelliği destekleyebilecek şekilde tasarlanmış opsiyonel SVTS yazılım ve donanımlarını sunmaktadır.

Teknobil; GPS temelli filo yönetim anlayışı ile SAT GPRS teknolojilerini (veya Thurayanın kapsadığı tüm alanlarda Thuraya Uydusu ile opsiyonel tam donanımlı filo yönetim çözümü) birleştirir. Filo ve/veya diğer varlıklarınızın tam yönetimi için birçok akıllı özelliğe sahip olmasıyla basit bir araç takip sisteminden çok daha fazladır.

Bunlara ek olarak ekstra izlenebilirlilik ve güvenlik sağlar. SVTS Thuraya Multisim ürünü GSM/GPRS ve Thuraya sistemlerinin her ikisini birlikte çalıştırır, sistemler arası geçişler kullanıcının müdahelesine gerek kalmadan otomatik olarak gerçekleşir. Sistem; GSM/GPRS şebekesinin çekmediği alanlarda Thuraya şebekesi kullanır, yeniden GSM kapsamasına girdiğinde ise geri dönecek şekilde ayarlanmıştır.
 

SVTS Parçaları Nelerdir?


Teknobil’in Akıllı Araç Takip Sistemi tüm filo yönetimi ihtiyaçlarınız için ileri bir çözümdür. SVTS tamamı Teknobil tarafından geliştirilmiş aşağıdaki parçalardan oluşmaktadır: 
Kontrol Merkezi: Özel telekomünikasyon ekipmanı ve bilgi toplanması, işlenmesi ve dağıtımını sağlayan yazılım.
Araç Üniteleri: Kontrol merkezi tarafından gelen emirlere cevap veren, bilgi ileten ve GPS uydularından veya diğer verici ünitelerden bilgi toplayan akıllı aygıtlar.
Telekomünikasyon Kanalları: Her araç ünitesi ve kontrol merkezi arasındaki iletişim, GSM (SMS, Data Hattı veya GPRS) ve/veya uydu üzerinden gerçekleştirilebilir.


SVTS ten Kimler Faydalanabilir?


Nakliye ve Lojistik Şirketleri
Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Dağıtım Şirketleri
Okul ve İşyeri Servisleri
Belediyeler; Çöp Toplama, Sulama ve Diğer Servis Araçları, Belediye Otobüsleri, İtfaiye
Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığı Şirketleri
Araç Kiralama Şirketleri,
Turizm Şirketleri,
Deniz Taşımacılığı Şirketleri,
Yatlar ve Balıkçı Tekneleri,
Silahlı Kuvvetler,
Emniyet ve Jandarma Teşkilatları,
Gümrük Teşkilatı,
Saha Ekibi Bulunan Tüm Şirketler,
Araç Filosu Bulunan Tüm Kamu Kuruluşları,
Bünyesinde araç bulunduran tüm kurum, kuruluş, işletme, şahıslar vs.

 

SVTS in Temel Özellikleri


Periyodik Pozisyon Raporlama: Kullanıcı SVTS yazılımını kullanarak raporlama sıklığını uzaktan veya alınan yola/zamana bağlı olarak değiştirebilir.

Sorgulama:
Kullanıcı bir ya da daha fazla aracın son hız ve konum bilgisini almak için GPRS, Data hattı veya SMS tabanlı veri paketleri göndererek sorgulama yapabilir.

Karakutu Özelliği:
Verileri lokal olarak araç biriminde kaydeder ve istendiğinde uzaktan alınması ve okunmasına olanak sağlar.


Veri Güvenliği: Her türlü mesaj trafiği için güvenli iletişimi sağlar. Veri bütünlüğü için CRC-CCIT algoritmaları, veri bütünlüğü için 128 bit şifreleme kullanılmaktadır.

Sesli İletişim:
Sadece bir data terminali olmayıp, aynı zamanda sesli iletişim özelliği ile opsiyonel araç telefonu özelliği ile opsiyonel araç telefonu özelliklerine sahiptir.

İlave Modüler Özellikler:
Modüer yapı, sürücü kimlik tespitinden yakıt harcamasına, görüntülemeden hareketsizleştirmeye kadar çeşitli amaçlar için telemetre, sensör ve kontrol ekipmanın eklenmesine olanak sağlar.

Canlı Takip:
Kullanıcı GPRS üzerinden birden fazla aracınızın konumunu gerçek zamanlı olarak Internet’e bağlı herhangi bir bilgisayardan canlı takip edebilirsiniz.


Kontrol Noktası/Bölgesi İşaretleme: Kullanıcı şirket merkezi, ofisleri, müşteri noktaları, ve diğer önemli noktaları GPS konum bilgisi eşliğinde dijital haritalarda işaretleyebilir.


Güzergah Yerleştirme: Kullanıcı dijital harita arka planına belirli bir araç için izlenen güzergahı yerleştirebilir.

Çeşitli Detaylı Raporlar:
Internet ortamında araçlar hakkında geçmiş ve güncel bilgi ve istatistikleri Excel veya HTML formatında size özel raporlayabilir.


4090 kontrol noktası tanımlayabilme, 256 dikdörtgen bölge, 256 poligon bölge ve 256 rota tanımlayabilme ve araca atayabilme özelliğine sahiptir.

Farklı yollar için farklı hız sınırları tanımlanabilir.

Akıllı Olay Bazlı Raporlama:
Kullanıcının tanımlayabileceği olaylar otomatik uyarı mesajlarıyla raporlanır. Her mesaj 15 pozisyon bilgisi taşıyarak iletişim maliyetlerinden tasarruf sağlanır.


Araçlar Hangi Durumda Uyarı Gönderir?

Kontrol noktasını geçince
Bir bölgeye girdiğinde veya çıktığında
Tanımlanan bir güzergahı terk ettiğinde
Belirlenen hız limitini aştığında
Alarm düğmesine basıldığında


 

SVTS Çözümleri


SVTS GPRS
SVTS GPRS-PRO
SVTS Thuraya GmPRS
SVTS Thuraya Multisim